≡ Menu

Skardinė Trobelė arba Kaip Gyventi Jūriniame Konteineryje

trobele1

Styvas neseniai užbaigė savo išsvajotą projektuką Šiauriniame Viskonsine, JAV, arba kitaip vadinamą – Skardinę Trobelę, kuri, pasako jo, būstas, kada norisi tiesiog pabėgt iš namų.

Nors pastato autorius nėra nei  profesionalus statybinkas, inžinierius ar architektas, jis sukūrė ir pastatė trobelę nuo pamatų iki stogo pats. Trobelė buvo pastatyta iš trijų jūrinių konteinerių. Savininkas paskaičiavo, kad visas pastatukas su baldais jam kainavo apie $860 (2236 Lt) už kvadratinį metrą.

Pigu tai ar ne –  tai jau spręsti jums.

Styvas pasinaudojo “Google SketchUp” paslauga sukurti dizainą ir surado informacijos apie konteinerių modelius iš ISBU naujienų. Kad įsitikinti, jog dizaino sprendimai konstrukciškai teisingi, konsultavosi su inžinieriumi. Didžiausią nerimą kėlė tai, kad pašalinus kai kuriuos jūrinio konteinerio struktūrinius komponentus, visa struktūra gali tapti nestabili.

Kai planai buvo parengti, jis užsisakė naujus konteinerius iš Kinijos. Žinoma, “pagyvenusių” ar tiesiog nebenaudojamų konteinerių yra daugelyje uostų. Be abejonės naudotų krovininių konteinerių rastumėme ir savo mieste.

trobele vidus

Pamatai buvo išlieti taip, kad būtų galima sujungti tris jūrinius konteinerius, kurie sudaro pagrindinę gyvenamąją erdvę. Kadangi buvo planuota išpjauti tarp konteinerių sienas, du papildomi poliai buvo įrengti per pamatų centrą tam, kad suteiktų papildomą paramą grindims.

trobele pamatai trobele pamatai2

Konteineriai buvo nuleisti ant pamatų pasitelkiant kraną ir pareguliuoti naudojant didelį laužtuvą. Kai tai buvo padaryta, konteineriai buvo suvirinti prie pamatų ir vienas su kitu. Prieš panaikinant sienas ir prieš iškerpant langų angas, Styvas pirmiausia pasirūpino papildomu struktūriniu sutvirtinimu ir instaliavo papildomas plieno sijas siekiant sustiprinti stogą.

trobeles pamatai3 trobeles pamatai4 trobeles surisimas6

Nors nebuvo būtina, šeimininkas perdengė pastatą tipiškomis stogo gegnėmis ir cinkuoto metalo stogo danga. Toliau jis išpjovė sienas ir langų angas pasitelkiant dujų pjovimo degiklį.  

Praktiškai visų jūrinių konteinerių medinis dugnas yra apdorojamas nuo pesticidų. Todėl Styvas gerai išplovė grindis su 91% izopropilo alkoholiu, taip pašalindamas paviršiuje susikaupusias alyvas.  Grindys buvo padengtos epoksidės polimerais – tai buvo padaryta norint pagerinti sukibimą.  Epoksidinė derva veikia kaip fizinis barjeras tarp grindų ir taip pat kaip barjeras tarp įmanomų toksinių garų ir chemikalų nuo senų konteinerio medinių grindų.

trobeles stogas 7

Izoliacijai Styvas panaudojo angliškai vadinama Backer Rod izoliaciją, putas, plieno vatą ir sandarinimo glaistą.  Perdangai buvo panaudotos OSB plokštės ir ruberoidas. Vidinėm sienom jis panaudojo gipso plokštes ir sutvirtino jas plieno sijomis.

trobeles vidus 8

trobeles vidus 9 trobeles vidus 7 trobeles isore 10
{ 0 comments… add one }

Leave a Comment