≡ Menu

Molinukas – Šiltas, Pigus ir Ekologiškas Būstas

nr1

Ar įsivaizduojate save būste, panašiame, kokį suka kregždės? Molis ir šiaudai kaip statybinė medžiaga sėkmingai naudojama jau tūkstančius metų.  Taigi išties verta praplėsti savo akiratį ir sužinoti alternatyvius, gal kiek netradicinius, tačiau ypač natūralius statybos būdus – ir visa tai tam, kad jūsų būstas būtų tikrai šiltas, nebrangus bei ekologiškas.

nr2

Moliu dengti šiaudai yra viena pigiausių ir geriausių izoliacinių medžiagų, kurią galima naudoti ir pvz tik vidinėm sienom šiltinti, jei visgi nesinori atsisakyti tradicinio mūro. Yra įrodyta, kad šiaudų izoliacinės savybės išlaiko net 700 metų. Kai molis išdžiūsta, jis suriša šiaudus į stebėtinai standžią masę. Tai kaip natūralus putų polisterolis.

Iš tiesų tai bet kokia kieta žemės ūkio atlieka turės panašų poveikį kaip šiaudai. Šienas turi sėklų, todėl nėra ypač tinkamas pasirinkimas. Geriau rinktis miežių, kviečių ir kitų grūdų šiaudus. Molis išgaunamas tiesiog iš žemės paviršinio sluoksnio. Pigiai molio galima nusipirkti tiesiai ir iš plytų gamintojų. Netgi paprastas purvas, nors ir nėra toks lipnus kaip molis gali būti naudojamas kaip statybinė medžiaga.

Kaip šiltinti sienas iš molio. Technologija nesikeičia nuo pat viduramžių laikų:

  1. Susmulkinti molį į daleles, kad lengviau maišytusi su vandeniu;
  2. Iš molio ir vandens padaryti suspensiją. Konsistencija turėtų būti kaip grietinėlės;
  3. Išskleisti šiaudus ant žemės (geriausiai tinka ruginiai). Jei yra galimybės – pirmiausiai sudrėkinkite šiaudus purkštuku;
  4. Pilti iš lėto mišinį virš šiaudų, tuomet lengvai paskleisti ir sumaišyti šiaudus (tam puikiai tinka paprastas sodo grėblys). Molis turėtų labai lengvai padengti šiaudus. Plaušamolio mišinio sudėtis yra 5-10% molio ir 90-95 % šiaudų. Kai molis išdžiūsta, jo praktiškai visai nesimato, tačiau šiaudus suriša labai gerai;
  5. Išmirkę šiaudai suminkštėja, nuvarvinami ir grūdami į sienas,  šiaudų pluoštus paskirstant taip, kad susirištų tarpusavyje. Ir taip užpildyti visą karkasą.

Kas įdomiausia – tokia siena sunkiai dega, kadangi išmirkyti molyje šiaudai degimo nepalaiko.

Pastačius sienas galima įvairi apdaila – galima apkalti, galima tinkuoti – toks statinys yra ekologiškas, jame nėra garuojančių ir alergijas sukeliančių medžiagų.

nr.3 nr4
{ 0 comments… add one }

Leave a Comment