≡ Menu

Ricinos Aliejaus ir Kompresų Nesuskaičiuojamos Naudos Sveikatai

Dažniausiai žinomas dėl savo plaukų ir odos naudos, ricinos aliejus turi keletą nuostabių gydomųjų privalumų, apie kuriuos daugelis iš mūsų nežino. Nors mūsų vyresnieji visada kalbėjo apie ricinos aliejaus naudą, dauguma iš mūsų žino tik apie jo naudą plaukams ir odai. Be to, ricinos yra žinomos dėl savo antibakterinių savybių ir įvairių gydomųjų bei gydomųjų savybių. Štai kaip ricinos aliejus naudingas kitaip…

Imunitetui stiprinti

Tiems, kurie laikosi natūropatijos, ricinos aliejus stiprina imuninę sistemą, nes daugina baltųjų kraujo kūnelių ir taip kovoja su infekcijomis. Taip pat įrodyta, kad ricinos aliejus padidina T-11 ląstelių (tam tikros rūšies baltųjų kraujo kūnelių) skaičių ir limfocitų gamybą kraujyje per kelias valandas po panaudojimo. Tai skatina organizmą gaminti daugiau antikūnų, taip pat naikinti virusus, grybelius, bakterijas ir vėžio ląsteles. Ricinos aliejus taip pat gerina kraujotaką, užkrūčio liaukos sveikatą ir limfos nutekėjimą. Kai kurie tyrimai parodė, kad pacientams, vartojantiems ricinos aliejaus pakuotes, žymiai padidėja limfocitų gamyba, palyginti su pacientais, vartojančiais placebo pakuotes. Limfocitai yra natūralūs organizmo ligų kovotojai, kurie atakuoja išorinius įsibrovėlius, tokius kaip bakterijos ir kiti toksinai. Limfinė sistema veikia virškinimo ir kraujotakos sistemas, todėl taip pat padeda detoksikuoti, palaiko širdies sveikatą ir sprendžia virškinimo problemas. Ricinos aliejus yra hidrolizuojamas plonojoje žarnoje veikiant kasos fermentams, todėl išsiskiria glicerolis ir ricinolio rūgštis kartu su kitais naudingais metabolitais.

Padidina cirkuliaciją

Imunitetas ir tinkama kraujotaka eina koja kojon. Jei limfinė sistema neveikia, susirgsite lėtinėmis ligomis. Kraujotakos sistema yra labai svarbi, kad išliktume gyvi, tiekdami deguonį į mūsų ląsteles. Įrodyta, kad ricinos aliejus padeda pagerinti kraujotaką. Gimdymui paskatinti: ginekologų teigimu, daugeliui nėščių moterų, baigusių gimdymą, geriamas ricinos aliejus, nes jis skatina gimdymą stumdamas gimdą. Aliejuje esanti ricinoleino rūgštis aktyvuoja EP3 prostanoidų receptorius gimdoje, todėl padeda gimdymui. Tačiau daugeliu atvejų tai nerekomenduojama, nes moteris pykina.

Norintiems atsikratyti apgamų ir cistų

Žinoma, kad užkrėstą vietą užtepus ricinos aliejaus su žiupsneliu kepimo sodos gaunamas norimas rezultatas. Tiesą sakant, vietinis ricinos aliejaus naudojimas taip pat išsprendžia cistų ir kukurūzų problemą, nes jas ištirpsta. Taip pat teigiama, kad ricinos aliejus padeda ištirpinti cistas kiaušidėse, nes ricinos aliejuje esančios riebalų rūgštys lengvai pasisavinamos odoje.

Vidurių užkietėjimas?

Ricinos aliejus taip pat naudingas kaip vidurius laisvinanti priemonė – geriama, ricinolio rūgštis išsiskiria žarnyne ir tada pradeda veikti kaip vidurius laisvinanti priemonė. Ricinos aliejaus sukuriama šiluma pradeda veikti, nes padeda virškinimo procesui ir išvalo sistemą, nes padeda tinkamai ištuštinti.

Sąnarių skausmams gydyti

Ricinos aliejus yra žinomas kaip artrito gydymas, dėl jo priešuždegiminių savybių jis yra idealus masažo aliejus sąnarių skausmui, nervų uždegimui ir raumenų skausmams malšinti. Sąnario masažavimas ricinos aliejumi ir karšto vandens maišelio uždėjimas padeda sumažinti skausmą. Artrito atvejais šis procesas kartojamas du kartus per savaitę užtikrins geresnius rezultatus.

Mažina artrito simptomus

Nuo seniausių laikų ricinos aliejus buvo naudojamas kaip natūralus artrito, uždegimo ir sąnarių skausmo gydymas. Ricinos aliejus pasižymi natūraliomis priešuždegiminėmis savybėmis, todėl tai idealus masažo aliejus, kurį galima tepti ant skaudančių raumenų ir sąnarių. Galite pabandyti pamasažuoti paveiktą vietą ricinos aliejumi, o po to įpilti karšto vandens. Jei laikysitės šios praktikos savaitę, pajusite, kad skausmas sumažės.

Plaukai taps stipresni ir storesni

Ricinos aliejus labai tinka jūsų ilgiems ir žvilgantiems plaukams. Naudojant ricinos aliejų du kartus per savaitę, jūsų plaukai auga greičiau, stipresni, žvilgantys, storesni ir be pleiskanų. Ricinos aliejuje yra omega-6 riebalų rūgščių, kurios patenka į plaukų šaknis ir gerina kraujotaką. Priešgrybelinės ir antibakterinės ricinos aliejaus savybės gali padėti pašalinti pleiskanas ir išgydyti galvos odos infekcijas.

Receptas: Sumaišykite vieną valgomąjį šaukštą ricinos aliejaus su vienu šaukštu alyvuogių aliejaus ir įpilkite pusės citrinos sulčių, maždaug 30 minučių užtepkite kaukę ant plaukų šaknų, tada išskalaukite šampūnu. Ricinos aliejus taip pat labai gerai kontroliuoja plaukų slinkimą.

Receptas: Sumaišykite ricinos aliejų ir alyvuogių aliejų santykiu 4:6 ir tepkite du kartus per savaitę. Pokytį pamatysite po 2 mėnesių. 

Gydo sausą, sudirgusią, saulės nudegintą ar į spuogus linkusią odą

Norite visam laikui atsikratyti spuogų? Čia yra sprendimas, naudokite ricinos aliejų. Ricinoleino rūgštis, esanti ricinos aliejuje, daro jį puikia natūralia namų gynimo priemone kovojant su spuogais. Jis prasiskverbia giliai į odą ir kovoja su bakterijų, kurios gali užkimšti poras, augimu. Vienu metu minkština ir drėkina sudirgusią odą. Jis taip pat padeda išspręsti gilesnes problemas, sukeliančias protrūkius, pavyzdžiui, nesveiką bakterijų pusiausvyrą žarnyne ir hormonų disbalansą.

(Straipsnis verstas iš Times of India)

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment