≡ Menu

Pastačius Namą ant Sunkvežimio Priekabos Moteris Džiaugiasi Mažomis Išlaidomis

1

Visi nuo mažens girdėjome kertinius gyvenimo darbus, kuriuos turi įvykdyti tikras vyras, ir vienas iš jų – pastatyti namą. Tačiau šiandien pasakojame apie gražuolį namuką, kurį pastatė moteris vardu Macy ir viso labo už 25 000 litų. Šis atvejis garsiai nuskambėjo daugelyje populiariausių socialinių tinklų ir parodė, kad 18 kv. m. namukas yra paprastas, gražus, funkcionalus ir patogus gyvenimui.

4 3

Architektės Macy tikslas buvo pasistatyti kompaktišką ir energiškai efektyvų būstą, už kurį nereikėtų mokėti jokių nekilnojamo turto mokesčių. Macy aktyviai domėjosi plačiai paplitusiomis “Pasidaryk Pats“ idėjomis, kurios leidžia sutaupyti nemažai kaštų bei gilinosi į statybų konstrukcijas, todėl savo svajonę įgyvendino per dvejus metus.

Macy namas buvo pastatytas ant vilkiko priekabos pagrindo, naudojant tvarias statybines ir apdailos medžiagas.  Jai daug padėjo draugai ir jos tėvas.

Darnus dizainas pasižymėjo ekologiškais sprendimais: namo dailylentės padarytos iš laivyboje naudojamų perdirbamų padėklų, šiam reikalui buvo paaukoti net ir visai nauji langai. Jaukiame viduje įrengti visi modernūs patogumai, įskaitant apšvietimą, virtuvės zoną ir net darbui skirta vietą.

Būstas yra prijungtas prie elektros tinklų ir šildomas grindiniu šildymu. Gamtos reikalai tvarkomi kompostuojame tualete, kuris vietoje vandens naudoja medžio pjuvenas. Tokiam tualetui nereikalinga miesto kanalizacija.

6 7 8 9 10

Macy sako, “Mažiems vaikams nereikia daug daiktų; faktas tame, kad suaugusiems taipogi. Mano mini namukas patenkina visus mano gyvenimo poreikius ir čia yra visko nei per daug, nei per mažai. Didžiausias pliusas aišku yra tai, kad mano išlaidos dabar yra tiesiog minimalios, o tai man suteikia daug laisvės.”

Nepaisant jau įgyvendintos svajonės architektė turi grandiozinių planų. Macy siekia sukurti išbaigtus Micro namų projektus, kurie būtų darnūs aplinkai, taupantys vietą, ir kuriems nereikėtų jokių papildomų prisijungimų prie komunikacijų, t.y. patys iš savęs gamintų visą reikiamą energiją gyvenimui.

Jei įdomu kaip jai sekasi šią darnią misiją įgyvendinti, sekite jos tinklaraštį Macy Miller’s blog.

{ 2 comments… add one }
 • Michael klesczewski 2015-02-18, 16:53

  Hi, I am interested in the mobile home.
  Can you please give me a price list and send you a brochure?
  How long does a production with full facilities?
  I live .. in Germany, but I am a lot for business in Lithuania.
  Do you have model homes can be visited?
  I look forward to your reply.

  greeting

  Michael

  • Darnūs Namai 2016-01-10, 05:59

   Hi Michael, sorry we do not sell here, only report. 🙂 Hope you already found something.

Leave a Comment