≡ Menu

Svajonių Mokykla, Primenanti Laivą, Pastatyta Tailande iš Molio ir Bambuko

nr 3

Jaudinanti istorija Tailande, kur skurdžiame kaime, netoli Mianmario, vietiniai gyventojai pastatė vaikams jų svajonių mokyklą. Tikslas kilnus – sumažinti skurdą ir suteikti šviesesnę perspektyvą vaikams vietovėje, kurioje dėl didelio imigrantų ir našlaičių skaičiaus bei skurdo tėvai negali patys ugdyti savo vaikų.

Vaikai buvo paprašyti nupiešti savo įsivaizduojamą mokyklą, kurioje norėtų mokytis ir leisti laiką. Viename iš darbų buvo pavaizduotas plaukiojantis laivas, kuris įkvėpė japonų architektą Kikuma Watanabe realizuoti šį piešinį.

nr2

Paprastutė mokykla buvo sukonstruota iš kelių komponentų: apvalių kupolų pirmame aukšte ir likusią dalį, kurią sudarė lengvos plieninės konstrukcijos bei bambukinis stogas. Tačiau dizaino idėja didinga: žemės rutulį įprasminantys kupolai suvokiami kaip paleidimo platforma, kuri aprūpina laivą energija iš žemės motinos, o plieniniai ploni stiebai primena laivą, keliantį bures ir skriejantį į dangų.

nr10 nr11 nr6 nr5

Statybinės medžiagos tokios paprastos ir grynos, kad net nėra kaip pavadinti jas „statybinėmis“. Mokyklai pastatyti buvo naudojami žemėmis pripildyti maišai, molis, plieniniai stulpai, šiaudai, žolė, bambukas. Tačiau visa tai sukūrė jaukias ir energetiškai šiltas skirtingas veiklos zonas, kuriose vaikai komfortiškai mokosi ir meldžiasi. O viršutiniame, „lengvai plaukiojančiame“ aukšte, be mokymosi klasių įrengtas ir budistų kambarys.

Ypatingos auros mokykloje net švelnus vėjelis, plėvenantis pro šiaudinį stogą, suteikia jausmą lyg plūduriuotum laive. Idėja pasiteisino su kaupu: iš piešinuko realizuota mokykla tapo traukos centru, kuriame kasdien mokosi, meldžiasi ir žaidžia visos bendruomenės vaikai.

nr7 nr8 nr9 nr4 nr 1
{ 0 comments… add one }

Leave a Comment