≡ Menu

Kaip Lėktuvų Interjero Dizaineris Pavertė Mikro Butuką į Jaukius Namus

nr1

Jeigu gyvenate nedideliame kambarėlyje, kas vakarą vis pasvajojate apie komfortabilius apartamentus ir vis pažadate sau kitą rytą nusipirkti dar vieną loterijos bilietą – žemiau aprašoma unikali patirtis kaip pertvarkyti mažyčio ploto būstą įkvėps jus tuoj pat įgyvendinti savo svajonę.

Buvęs lėktuvo interjero dizaineris Steve‘as pavertė savo mažą kambarėlį (Sietlo mieste) į funkcionalius apartamentus. Rezultatas stulbinantis. Dabar jame yra dvi lovos, pilnas virtuvės komplektas su indaplove, vonios kambarys su dušo kabina ir dar viena mini vonia-kubilas. Kyla klausimas – na ir kas čia keisto? Išties neįprastas tik vienas niuansas – erdvę sudaro nei daug nei mažai, tiesiog 16 kv.m.

Pagrindinėje gyvenamojoje erdvėje yra įrengtas stalas, kuris nuleidžiamas trosu ir turi 6 sėdimas vietas. Apartamentuose taip pat yra japoniško stiliaus kubilas 30 cm gylio, kuris įmontuotas į grindis prieangyje.  Virtuvė šliejasi su vonios kambariu, kuris yra ir skiriamoji platforma nuo svečių miegamojo.  Šiuose mikro apartamentuose puikiai išsitenka ir 2 dviračiai, pakabinti specialiais laikikliais. Įstabu, kad būste yra net 8 funkcinės zonos, tarp kurių ir jauki poilsio-kavos vietelė, įrengta tarp pirmo ir antro aukšto.

nr5 nr4 nr2

Būsto savininkas viską suprojektavo pats, atidžiai studijavęs DIY idėjas (iš anglų kalbo trumpinys reiškiantis do it yourself – pasidaryk pats).  Įkvėptas IKEA erdvės taupymo technologijos sprendimų jis išmaniai panaudojo ir  IKEA produktu medžiagas. Praktiškai visos baldų dalys, prietaisai pasirinkti kurie tinka mažai erdvei ir galėtų būti panaudojami kuo įšradingiau ir funkcionaliau. Pavyzdžiui vonios kriauklės sudedamosios dalys – IKEA grindų lenta stalviršiui, IKEA lentynų laikikliai, paprastas stiklinis indas, atstojantis kriauklę ir vamzdžiai. Na o dviračio bėgių perjungimo mechanizmas buvo panaudotas kaip detalė dušo galvutei.

Ir paskutinis momentas…kiek laiko reikėjo visą šitą būstą įrengti? Išties nemažai: 10 metų užtruko kol autorius įgyvendino šį projektą, tame tarpe net 2 metus buvo derinami leidimai. Tačiau nepaisant to, Stivo planuose – panaudoti sukauptas žinias bei patirtį įkuriant visą mikroapartamentų pastatą. Sutikite – mūsų studentų bendrabučiai tam idealiai tiktųJ

nr3

nr7 nr8
{ 0 comments… add one }

Leave a Comment