≡ Menu

Pakartotino Naudojimo Namas, Kuriame Plyteles Pakeičia Šampano Kamščiai

1

Danijos architektūros bendrovė „Lendager Arkitekter“ neseniai užbaigė eksperimentinį pakartotino naudojimo namą Nyborg mieste, Danijoje. Pakartotino naudojimo namo tikslas buvo pamatyti, ar anglies dvideginio kiekis namuose gali būti sumažintas naudojant perdirbtas ir pakartotinai naudojamas medžiagas statybų proceso metu. Gauti rezultatai tikrai įspūdingi: šiame bandomajame name CO2 kiekis buvo sumažintas net 86 procentais, lyginant su kitais eksperimento metu naudojamais namais. Peršasi išvada, kad pakartotinas naudojimas yra sekantis žingsnis medžiagų perdirbimo procese: perdirbtus produktus paverčiant naujomis medžiagomis ar produktais, jie pasižymi aukštesne kokybe ir didesne verte. Pakartotino naudojimo namo atveju tai leido sumažinti naujų produktų poreikį, o kartu ir CO2 emisiją.

Pakartotino naudojimo namą sudaro du sujungti laivybos konteineriai, kurie apima 129 kvadratinių metrų gyvenamąjį plotą. Namo statybos darbai prasidėjo išorinėse pusėse išpjaunant langus ir duris. Konteineriuose, dar prieš jiems patenkant į statybos aikštelę, buvo įvesta vandentiekio sistema vonioje bei virtuvėje.

2

Namas buvo pastatytas ant sraigtinių polių, kurie nereikalauja įrengti pamatus. Jie taip pat gali būti lengvai pašalinami iš žemės, jei namas yra nugriaunamas. Abu laivyno konteineriai buvo gerai izoliuoti nuo išorės, kadangi komanda nenaudojo jokios plastiko putos, o vietoj to rinkosi kietą izoliaciją Technopor, pagamintą iš perdirbtų stiklo butelių. Namas kuo puikiausiai pritaikytas didelei šeimai: jame yra didelis gyvenamasis kambarys su virtuve, miegamasis, trys mažesni kambariai, vonios kambarys, sandėliukas ir pasyvaus vėsinimo kamera. Taip pat yra šiltnamis, kuris ribojasi su virtuve ir pietų pusėje esančia terasa.

3 4 5

Stogas ir fasadas buvo sukonstruoti iš perdirbto aliuminio skardinių. Išorinėms plokštėms sukurti architektas naudojo perdirbtą granuliuotą popierių, kuris buvo suspaustas ir termiškai apdorotas. Virtuvėje vietoj plytelių buvo naudojami šampano kamščiai, o vonios plytelės yra pagamintos iš perdirbto stiklo.

Sienos ir namo grindys buvo padengtos OSB plokštėmis, pagamintomis iš medienos atliekų – medžių skiedrų. Jos buvo suspaudžiamos ir, nenaudojant klijų, iš jų suformuotos plokštės. Kadangi vienas iš dizainerių komandos tikslų buvo padaryti pakartotino naudojimo namą kuo labiau panašų į bet kokį kitą šiuolaikinį namą, perdirbtos medžiagos, naudojamos statybų proceso metu, buvo kuo įmanoma mažiau matomos. Orientuojantis į namo tvarumo aspektus, dėmesys buvo sutelktas į kryptį, temperatūros zonas, saulės šviesos optimizavimą, šešėlius ir natūralią ventiliaciją.

diagram
{ 0 comments… add one }

Leave a Comment