≡ Menu

Pirmasis LEED “Biocasa” Europoje – Tai Namas su Didele Širdimi ir Mažu Apetitu

biocasa 82

„Biocasa 82“ – pirmasis ir kol kas vienintelis namas Europoje (Montello Treviso, Italija), gavęs „Platininį“ LEED sertifikatą. Tai ypatingai tvarus žaliasis būstas, pastatytas vienai Italų verslininkų šeimai Treviso mieste. Jį projektavo architektas Rosario Picciotto, o už projekto statybą, inžineriją ir tvarumo konsultacijas buvo atsakinga kompanija „Welldom“. Atlikti tyrimai sensacingi: įrodyta, kad per 100 statinio gyvavimo metų kenksmingų medžiagų kiekis bus 60% mažesnis negu tradiciniame pastate.

Namo fasadas issiskiria zaliuzėmis

Naudojamos technologijos

Kompanijos „Welldom” įkūrėjo ir prezidento Giovanni Fabris sukurtais novatoriškais projektavimo metodais siekiama pažangiausias statybos technologijas panaudoti tvarios bioklimatinės inžinerijos srityje. Todėl interjero klimatas išlaiko standartinę temperatūrą ir drėgmės lygį, akustika neleidžia susidaryti vidiniam aidui, o apšvietimas yra kiek įmanoma natūralus. Be to, kambariuose nesusidaro radono dujos, taip pat elektros, magnetiniai ir elektromagnetiniai laukai.

Visa namo energija gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių dėl fotoelektros sistemos, kuri pagamina apie 14kwh elektros energijos, o geoterminė jėgainė yra atsakinga už šilumą, karštą vandenį ir aušinimo sistemą. Statybai naudotos ekologiškos ir perdirbamos medžiagos, o kur buvo galima, naudotos vietinės medžiagos: FSC arba PEFC standartus atitinkanti mediena, natūralus silikato gipsas, akmuo grindims ir betonas.

Statybai naudotos ekologiskos ir perdirbamos medziagos būstas saveikauja su gamta per placius langus

Ekologija – svarbiau už prabangą

Namo fasadas išsiskiria žaliuzėmis, kurios užstoja aplink supantį kraštovaizdį, todėl būstas sąveikauja su gamta per plačius langus. Vidaus dekoras pulsuoja paprasta elegancija, pradedant originaliu sietynu bei išskirtiniais baldais ir baigiant didžiule geltona marmuro vonia. Apšvietimo dizainas stebina specialiai suprojektuotomis ypatingomis lempomis, kurių forma atkartoja pastato geometriją.

Nepaisant to, kad tai „VIP (svarbiems asmenims)“ namas, jis neturi nieko bendra su prabanga ir vartojimo logika. Kliento pageidavimai ir prioritetai – kad viskas būtų ekologiška. „Neįtikėtina, kaip toks didelis namas gali sunaudoti tiek mažai“ – rezultatu stebisi ir pats architektas Rosario.

Vidaus dekoras pulsuoja paprasta elegancija sviesus gyvenamasis kambarys sporto erdve kambariuose nesusidaro radono dujos,  elektros, magnetiniai ir elektromagnetiniai laukai

„Mes svajojome apie namą, kuris, be to, kad būtų gražus ir „sveikas“, demonstruotų darną tarp mūsų vertybių ir socialinės atsakomybės už ateities kartas. Tikimės, kad mūsų pasirinkimas dėl išmetamo anglies dioksido kiekio tyrimo poveikio paskatins diskusijas ir tokiu būdu prisidės prie pažangos, kuri, mūsų nuomone, yra būtina planetos ateičiai užtikrinti“, sakė namo savininkai Claudia ir Enrico Moretti Polegato.

biocasa 82 apsvietimas nakties metu
{ 0 comments… add one }

Leave a Comment