≡ Menu

Jausmingą Plaušamolio Namuką Kanadietis Nulipdė per 4 Mėnesius

4

Fantazijos reikalas sugalvoti iš kokios pasakos atkeliavęs šis namukas, tačiau faktas, kad jis nepaprastas ir, dievaži, galima tik spėti vaikų reakciją, pasakius jiems, kad nuo šiol jie čia gyvens. Na kaip bebūtų, o kanadientis Charles Andre – visai ne vaikas, ir mes keliaujame pas jį į svečius. Andre namas iš plaušamolio yra nedidukas, apie 50 kv. m., tačiau jame telpa viskas, ko reikia pasakiškam gyvenimui.

Pirmame aukšte įsikūrusi jauki virtuvėlė su valgomuoju, kuriame šviesa sklinda iki pat stogo ir užpildo erdvę vidiniu apšvietimu, taip kontrastuodama su tamsiu ir šviesiu gobelenu. Erdvėje išsidėstę baldai – žaismingi akcentai, turintys ne tik praktinę paskirtį, bet ir emociškai stiprias asociacijas. Pavyzdžiui – žaismingas židinys, skleidžiantis atviros ugnies šilumą. O praėję jį nišose ir atvirose lentynose pamatome Charles mielų ir įvairių daiktų kolekciją.

Plaušamolio namuko suoliukas po priešais ugnį esančiu langu yra puiki vieta su vaizdu į lauke nusidriekusį mišką, skrodžiamą saulės šviesos. Šviesa, patenkanti į erdvę iš visų kambario pusių yra lengva, nes ji nublunka giliai įsiskverbdama į storas plaušamolio sienas.

Už virtuvėlės įrengti atviri, kryptį tarp pastato aukštų keičiantys, laiptai, kurie veda į miegamąjį. Atkreipiame dėmesį į neįprastą langą – jis padalintas į mažesnius stikliukus. Tas pats dizainas naudojamas ir arkiniame lange prie laiptų, kur nišoje esanti lempa skleidžia šviesos pliūpsnį.

Namelis – tikras gamtos grynuolis. Natūralios, šiltos spalvos ir pigmentai, kuriuos Čarlzas panaudojo savo namų papuošimui, padaryti iš visiškai natūralių ir geros kokybės medžiagų. Statybai Charles naudojo tik savo žemėje išgaunamas natūralias smėlio, molio, akmens, rąstų ir medienos medžiagas. Andre savo būstą surentė išties greitai – vos per 4 mėn. ir jo paskaičiavimais kainavo apie 45 000 Lt. Beje, pasakų namelis turi tęsinį: šiandien šalia puikuojasi ir molinuko dvynukas pirtelė, identiška, tik mažesnė pagrindinio plaušamolio versija.

3
1
5
7
8
6
2

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment