≡ Menu

Šveicarų Herzogo Įkurtas Natūralus Tvenkinys Miestelio Gyventojams Atstoja SPA Centrą

herzog-de-meuron-naturbad-riehen-designboom-14
Po daugelio nesėkmingų bandymų pastatyti viešąjį baseiną nuo 1979 metų, natūralus tvenkinys „Naturbad riehen“ savo duris atvėrė mažame miestelyje Šveicarijoje, netoli Basel‘io miesto. Sukurtas Herzog & de meuron, projektas išlaikė įprastinio baseinio struktūrą, tačiau dėl savo mechaninių ir cheminių valymo sistemos savybių labiau primena natūralų tvenkinį, kuriame vyksta biologinės filtracijos procesai. Įrenginys iš dalies atspindi tradicinę Badi, tai vietovei būdingą medinės vonios struktūrą, įprastai aptinkamą šalia Reino upės, kartu apjungiant gyvąją aplinką ir ilgalaikę estetiką.

siaurine puse saugo nuo triuksmo
Atsižvelgiant tiek į formą, tiek ir į funkcionalumą, „naturbad riehen“ yra apibūdinamas kaip natūralus tvenkinys, o ne kaip standartinis baseinas. Jo kraštai pasižymi netaisyklingomis ir augalais apsodintomis sienomis, o patekti į vandenį galima per nuožulnų smėlio paplūdimį, laiptus, taip pat medinius lieptus, kurie leidžia šokinėti į mažąįį ežerą.
Kai tai veikia funkciškai? Visai paprastai, nes techninės sistemos struktūros naudojamos biologiškai filtruojamose terasose, kurios pašalina cheminių priemonių naudojimą. Procesas yra atliekamas po vandeniu esančiuose natūraliuose žemės sluoksniuose – žvyre, smėlyje ir grunte. Valymo mašinų kambariai išnyko, todėl vandens telkiniai gali būti įrengiami už įrenginio ribų, kurios yra nematomos ir įrengtos kraštovaizdžio šlaituose šalia kelio. Atsižvelgiant į ekologiškas sistemos valymo galimybes tvenkinys pritaikytas džiuginti iki 2000 žmonių per dieną.

kerintis vaizdas
Vandens telkinys yra apsuptas trijų medinių sienų, kurios taip pat teikia tam tikras funkcijas. Šaurinė ir rytinė siena blokuoja nuo kelio sklindantį triukšmą, o vakarinė siena sukuria privačių valdų įspūdį. Prie vandens prieinama iš pietinės pusės, kuri ribojasi tik su natūralia augmenija. Čia pat įrengti ir ilgi mediniai deniai, ant kurių galima atsipalaiduoti ir pasimėgauti saulės voniomis.

ilgi deniai, skirti megautis saules voniomis
betonas kontrastuoja su medine apdaila
iejimas
cia pat ir kavine
stogo denis
pietineje puseje naturali augmenija
zvyro papludimys leidzia letai bristi i ezera

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment