≡ Menu

Danų Dizaineriai Siūlo Kurti Mikro Būstus Tarp Miesto Pastatų

mikro namas tarp pastatu

Dizaineriai Mateusz Mastalski ir Ole Robin Storjohann iš Danijos sugalvojo naujovišką būdą, kaip kurti nebrangius būstus žmonėm, kurie gyvena miestuose. Kadangi nuomos kainos stipriai pakilo, o ploto panaudojimo mieste apribojimai sumenkėjo, vis dažnesnis sprendimas tampa mikro namų statymas.

Dizaineriai, kurdami mikro namų planus, netgi apgalvojo kaip išspręsti laisvos vietos poreikio problemą. Sprendimą jie sugalvojo gan paprastą – statyti mikro namus tarp jau esančių statinių, išlaikant pakankamą erdvumą ir dienos šviesos patekimą į vidų.

Pagal ši projektą yra sukurta pora būsto išplanavimo variantų, kurie gali būti įgyvendinti skirtinguose miestuose, kaip Niujorkas, Amsterdamas, Tokijas, Londonas ir t.t. Šių būstų išorė yra padengta skaidriais stogo langais, pagal Fakro langų technologiją. Todėl į vidų patenka didžiausias įmanomas saulės šviesos kiekis, nepaisant to, kad būstas yra vidury miesto. Šie būstai yra pritaikyti būti pritvirtinti tarp jau pastatytų namų sienų, kas padeda išvengti ilgai trunkančių statybų ir puikiai išnaudoti laisvą vietą.

Siūlomi būstai yra vadinami mikro būstais, nes jų plotis yra tik 3 metrai, bet čia nepasijusi įspraustas kaip silkė.  Šių namų vidus yra kupinas įvairių kambarių su kopečiomis ir laiptais, kad būtų galima lengvai nukakti iš vieno kambario į kitą. Kiekvienas kambarys teikia skirtingas funkcijas, ir netgi yra pakankamai vietos kur galima įgyvendinti įvairiausias idėjas ir svajones. Apart to, kad šie būstai sutaupo daug vietos, jie taip pat sutaupo daug energijos.

mikro namas1 mikro namas2

mikro namas3Nepaisant minimalaus būstų dydžio, jie vistiek gali būti laikomi kaip daug geresnė vieta gyvenimui, nei daugelis brangių butų tokiuose miestuose kaip Niujorkas. Tai ne pirmasis siūlomas būsto statymo tarp namų projektas, tačiau jis yra išskirtinai priimtinas, dėl savybės praleisti itin didelį kiekį dienos šviesos. Taip pat, gamtos išteklių saugojimo atžvilgiu, esamos erdvės mieste išnaudojimas apgyvendinimui yra daug geriau nei miestų plėtimas.

Šis „Gyvenk tarp pastatų“ projektas yra laimėjęs New Vision apdovanojimą Loft 2 konkurse, kurį organizavo stogo langų kūrėjas Fakro ir A10 žurnalas.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment