≡ Menu

Unikalios Medžio Formos Trobelės Susiliejusios su Miško Kraštovaizdžiu Danijoje

nr 2

Architektas Konrad Wojcik pristatė unikalų būdą žmonėms, norintiems gyventi netoli miesto, bet gamtoje ir su minimalia civilizacijos invazija į jų būstą. Pagal jo idėją, didelių miestų priemiesčiuose, miškuose galėtų iškilti darnios gyvenvietės su medžio formos namais. Architekto vizijoje – pušies formos, ant medžio kamieno stovintis modernus būstas,  draugiškas gamtai ir turintys minimalų poveikį aplinkai.

nr 1

Pagal sumanytą projektą vienoje namo pusėje būtų įrengtas saulės kolektorius, kuris aprūpintų namą energija, taip pat be jo energiją iš žemės pumpuotų ir šilumos siurblys. Gyvenamojoje erdvėje dideli langai aprūpinantų būstą natūralia šviesa ir leistų sunaudoti kuo mažiau elektros.

nr 3Pagal projektą namo rėmas-konstruktyvas būtų tik iš medžio, o viso namo atraminę funkciją atliktų mediniai poliai, kurie kartu ir iškeltų statinį virš žemės paviršiaus. Kadangi autoriaus vizija – darnus ir aplinką tausojantis dizainas, nei plienas, nei cementas statinio konstrukcijose nebūtų naudojamas. Na ir baigiamasis ekologiškų idėjų akordas  –  visas namas galės būti pilnai perdirbtas, jei kartais jo nebereikėtų.

nr 4 nr 5

Išplanavimas  išskirtinis: numatyti  4 mini aukštai , ir nors jis pritaikytas dviem gyventojams, tačiau, pasak autoriaus, jame laisvai galėtų išsitekti ir visi keturi.

Pagal architekto koncepciją tokie namai ne tik puikiai tiktų atostogoms, tačiau juose galėtų ir nuolat gyventi sąmoningi, aplinką tausantys gyventojai.

Kuriant tokių namų bendruomenę didžiausias architektui iššūkis yra ne inžinieriniai sprendimai, bet sutalpinti visas tvarias funkcijas tokioje mažoje erdvėje.

Šiuo metu Wojcik ieško partnerio , kuris padėtų įgyvendinti šią neįtikėtinai unikalią idėją.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment