≡ Menu

Jaukus Namas-Pilaitė iš Akmenų ir Paprasčiausių Malkų

nr1

Štai gražuolis nedidelis namukas iš malkų, kurį pasistatė Alanas, Maino valstijoje. Lengviausia Alanui buvo nuspręsti, kad jis nori namo, o sunkiausia – iš ko jį pastatyti. Pirmiau jis pabandė dirbti su akmeniu, kurio gausiai buvo jo kieme. Tačiau keblu buvo tai, jog akmens apdirbimas ir namo struktūros padarymas atėmė visgi per daug laiko, todėl jis pradėjo ieškoti alternatyvų. Didelį įdirbį turėjęs su tradicinės staybos metodais Alanas kategoriškai buvo linkęs jų atsisakyti, nes buvo įsitikinęs jų nepatikimumu.

nr.2

Pabandęs konstruoti iš malkų, Alanui neatrodė tobulas sprendimas jas naudoti, ypač jis turėjo abejonių dėl izoliacijos. Neramu buvo ir dėl medienos traukimosi. Ir nors jis suprato, kad tai neišvengiama, tačiau pasiryžo kaip įmanoma sumažinti šį neigiamą poveikį.

Išanalizavęs 500 namų projektų, Alanas susikoncentravo į tai, ką jis nori išties įgyvendinti. Jo prioritetas – pigus šildymas, todėl iškart tapo aišku, jog namas turi būti nedidelis. Taigi visi projektai iškart atkrito. Dizaino sprendimų ieškojimai prasidėjo iš naujo.

Apvažinėjęs daug namų jis pagaliau apsisprendė: nedidelis namukas, primenantis pilį, bus statomas ir iš akmenų, pamūrijant tiek iš vidaus, tiek iš išorės, ir iš malkų. Kadangi jokia pilis neapseina be arkų, Alanas savo namuke medines arkas panaudojo languose bei duryse. Be to, arkos, kombinuotos su ketvirtainiais ir 45 laipsnių kampais vizualiai mažino namą ir taip jį pavertė jaukia pilaite.

nr.5 nr.7 nr.8 nr.4 nr.9

Jei patiko idėja apie būstą iš malkų, siūlome daugiau pasidomėti naujame straipsnyje: Namai ir Tvartai iš Malkų: Dizainas, Statyba, Interjeras.

{ 1 comment… add one }

Leave a Comment