≡ Menu

Ką Daryti Kai Šaltas Oras Skverbiasi į Patalpą per Gartraukį?

skersvejis virtuveje

Šalta, atrodo verdu sau žuvienę, o kažkoks keistas vėjukas lyg per pečius pūstų. O gal tai dvasios?  Ne, tai tik jūsų gartraukis išdykauja.

Jeigu jaučiate, kad virtuveje “per kažkur” skverbiasi šaltas oras pirmiausia patikrinkite gartraukį. Pasirodo tai yra labai dažna problema, netgi naujuose namuose, kurių statytojai nebuvo apsėsti sandarumo manija.

Šalto oro skverbimuisi per jūsų gartraukį yra tik viena priežastis – tarp gartraukio ir išorinio oro padavimo angos nėra jokių “stabdžių”. Savaime aišku tai ne tik komforto, bet ir energetinių nuostolių reikalas.

Ar tai būtų individualus namas ar butas, problemos sprendimo būdas yra vienodas – surasti būdą kaip gartraukis ištrauktu orą į lauką, o išoriniam orui būtų užkirstas kelias atgal i jūsų šildomą patalpą.

Bent jau pas mus tai buvo vat tokia “nedarni” bėda su gartraukiu išvestu tiesiai iš virtuvės sienos į lauką:

gartraukio ortakis

Gartraukis ir jo ortakis

gartraukio ortakis minkstas

Gartraukio lankstus ortakis jungiantis gartrauki ir išorinę angą.

anga is vidaus

Išėmus sena sklendę galėjau matyti kiaurai namą.

anga is isores

Šiai sklendei jau apie 18 metų, ji plastmasinė ir jos spiruoklinis mechanizmas tiesiog išpuvo.

Visos ventiliacijos angos paprastai turi turėti taip vadinamą oro sklendę arba atbulinį vožtuvą. Tai paprastas mechanizmas, kuris atsidaro nuo gartraukio sukelto oro slėgio ir leidžia orui išeiti. Ta pati sklendė elgiasi visiškai atvirkščiai su oru iš lauko – jos mechanizmas neatsidaro į patalpos vidų oro slegiuj einant iš lauko. Tai taip liaudiškai tariamos durys tik į vieną pusę.

Instrukcijos:

  1. Suraskite per kur iš gartraukio išeina oras. Jei gyvenate bute, tada atidarykite gartraukio dangtį ir patikrinkite ar ortakyje yra kokia nors sklendė. Jeigu sklendė yra tada patikrinkite ar ji užsivėrus ar atsiverus (senų ar defaktuotų sklendžių durytes gali buti užstrigusios). Jei suradote problemą jau čia tada sprendimas aiškus – pirkite ir instaliuokite naują sklendę. Jei gyvenate individualeme name jūsų sklendė gali būti pačiame ortakyje, kuris eina kiauriai per namą (taip buvo pas mus). Tenai gali buti pasenusi sklendė arba ji visai iškritus, o kai kur statybinkai net pamiršta ją įdėti. Ortakio išėjimas gali buti namo sienoje arba ant stogo.
  2. Pasimatavę ortakio vamzdį nusipirkite naują sklendę, ją idėkite ir apkamšykite tarpus aplink ją (jei tokių bus).
  3. Ortakio vamzdždio gale patariama instaliuoti groteles (deflektorių) su atbuliniu vožtuvu. Jos neleidžia vėjui tiesiogiai pūsti tiesiai į ortakio vamzdį, o atbulinis vožtuvas veikia panašiai kaip sklendė, tik nėra toks sandarus. Įsitikinkite, kad sandariai uždėjote groteles tam kad oras neitų per tarpus paliktuose šonuose. Su tokiomis grotelėmis turėsite dvigubą apsaugą.
sklende

Senuku ir Esem.lt sklendės atrodo taip – kaina apie 25 Lt

sklende ortakyje

taip sklende atrodo ortakyje ir užsandarinta

atbulinis voztuvas isorinis

Grotelės su atbuliniu vožtuvu

Dangtis su atbuliniu voztuvu

Grotelės su atbuliniu vožtuvu lauko sienoje

Kaip gera alternatyva galima pirkti r tokias groteles, kurios pačios atsiskleidža nuo slėgio o paskiau užsidaro.

Kaip gera alternatyva galima pirkti r tokias groteles, kurios pačios atsiskleidža nuo slėgio o paskiau užsidaro.

Kur pirkti? Sklendę ir groteles su vožtuvu galite rasti ir Senukuose (nors pati sklendė ten man pasirodė gana nelanksti ir gali sunkiai atsidaryti nuo gartraukio slėgio) ir E-vent.lt – Atbuliniai vožtuvai. Tiesa sakant, savo aš atsisiunčiau už dvigubą kainą iš Amazon parduotuvės JAV (taip aš išprotėjęs) – American Aldes Spring Return Back Draft Damper – 4 Inch. Kiek žinau E-vent.lt prekiauja Esem.lt produkcija ir ją taip pat galima nusipirkti Jeruzalės statybinėse medžiagose, Vilniaus Litagra ir kitose didmeščių statybinių medžizagų parduotuvėse (geriausia jiems paskambint ir paklaust.)

Jei turit kokių klausimų ar pasiulymų, lauksim komentarų. Sekmės ir šiltos žiemos!

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment