≡ Menu

Jos Didenybė Vonia: 15 Naujausių Kvapą Gniaužiančių Mados Tendencijų

vonia su augaline siena

Šiame straipsnyje mes pasinersime į nuostabų  purslų pasaulį, tuo pačiu užfiksuojant karščiausias 2014 metų vonios kambario interjero dizainus.  Spėjam šios tendencijos išliks gyvos artimiausius keletą metų.

1. SPA – tai išsigelbėjimas

Nesinori kalbėti apie problemas, tačiau jos yra šalia mūsų ir, kaip žinia, gyventi visiems yra sunku. Tai yra viena iš gyvenimo didžiųjų tiesų. Svarbiausia, žinoma, kaip mes reaguojame į sunkumus. Problemas mes turime priimti, įsisąmoninti ir spręsti , tiesiog turime skirti joms laiko. Akivaizdu, kad siekiant pabėgti nuo įvairių technologinių dirgiklių, vonios kambarys gali tapti savotiška meditacijos vieta. Todėl neatsitiktinai Dienos SPA ir SPA viešbučiai yra klasikinis pavyzdys kur galima ištrūkti ir įsikrauti , todėl ši tendencija pravėrė ir namų duris. Dizaineriai ir architektai įrengia vonios kambariuose garo dušus, saunas, jacuzzi ir kaitinimosi kubilus – ir praktiškai SPA komplektėlis namuose.

Kaip sako faktai, sukūrinės vonios įrengtos daugiau kaip pusėje naujai pastatytuose namuose Jungtinėse Valstijose.

vonia su sauna

2. Gyvoji siena

Tai tiesiog kvapą gniaužiantis interjero sprendimas, kuris suteikia kambariui apčiuopiamo pulso, tiesiog gyvenimo vibracijos pojūtį, kurio būtų sunku pasiekti bet kuriuo kitu būdu. Gali kilti abejonių dėl kasdienio laistymo patogumo, tačiau greičiausiai tokiai sienai galima įrengti automatinio laistymo sprendimą, kuris naudojamas net paprasčiausiuose vazonuose palaikyti reikiamą drėgmę augalams. Tikėtina, kad gyvosios sienos tendencija tęsis ir 2014 metais.

vonia su gyva siena2

3. Atviras dušas (Walk-in Shower)

Aukščiausios klasės prabanga. Tačiau jei pinigai nėra problema, tokiais nestandartiniais sprendimais galima išreikšti individualybę, kas irgi yra „trendas“.

vonia su atviru dusu

4. Pakrantės stilius

Pakrančių stilius bus populiarus visais 2014 metais. Natūralūs pajūrio aksesuarai, pavyzdžiui, uolienų skeveldros, kriauklės suteikia vonios kambariui paplūdimio nuotaiką. Tokį stilių susikurti visai paprasta ir patiems: nuotrauka tai puikiai iliustruoja. Šiam veidrodrodžiui sukonstruoti prireiks tik laiko, noro ir, žinoma, paplūdimio, kuriame tereikia susirinkti charakteringos formos plaušines šakeles ir apklijuoti veidrodžio rėmą. Ir vonia padvelks jūra…

vonia pajures stiliaus

5. Mozaika

Nebūtina būti tokiam drąsiam ir visus užhipnotizuoti tokiu interjeru kaip pavaizduota šioje nuotraukoje, tačiau visgi raštuotos plytelės ir ypač mozaika 2014 metais bus ant bangos. Teisingas apšvietimas suteiks privalumo, tačiau tai turi būti teisinga ir kokybiška, antraip yra rizika, kad atrodys neskoningai, be to, yra pagrindo manyti, jog ši tendencija greitai gali tapti senamadiška ir jūs tapsite vienadienės mados aukos. Iš principo raštai gali puikiai susižaisti ir su senovinio stiliaus, „mokyklos laikų“ unitazu, ir su modernia, nerūdijančio plieno įranga. Tiesiog reikia atrasti derinių ir tapsite 2014 metų nugalėtoju.

vonia su mozaika

6. Natūralių medžiagų elementai

Natūralias medžiagas galima pamatyti bet kurioje 2014 metų dizaino tendencijų sferoje. Natūralumas, skirtingai nei aukščiau apkalbėti mozaikiniai raštai, visada liks madingas ir akivaizdu, jog yra išlaikęs aktualumo egzaminą laiko atžvilgiu. Pavyzdžiui, renovuojant galima atkreipti dėmesį į lubas ir atidengti natūralaus amžiaus lubų sijas, kas be galo madinga. Tačiau ne tik medis įkūnija natūralumo sąvoką. Natūralus akmuo, skalūnas ir kitos, kuo mažiau apdirbtos, nenudailintos žemės medžiagos – puiki opcija daugelio interjero sprendimuose.

vonia is naturalaus medzio

7. Varis grįžta!

Varinės vonios, kurias buvo įprasta matyti labiau tradicinėje aplinkoje, į platesnius vandenis pradėjo veržtis 2014 metais, kai drasūs ir įžūloki dizaineriai vonios interjere pradėjo naudoti varinius apšvietimo sprendimus, kriaukles, įvairius aksesuarus ir net ekstravangantiškus varinius vamzdžius.

vario vonia

8. Berėmiai dušai

Aptakus ir minimalistinis sprendimas, kuris jau tapo masine tendencija per pastaruosius 5 metus. Berėmė dušo kabina nėra nesąmonė. Ieškant ilgaamžiškumo, universalumo ir klasės laikas atsisakyti visokių bereikalingų papildomų dalių ir tvirtinimo detalių ir naudoti tik tai, kas būtina siekiant užtikrinti struktūrinį vientisumą, vengiant sandarinimo silikonu.

Dabar berėmiai dušai jau aksioma – kaip dušo kabinos Mersedesas, niekad neprarandantis vertės, visada trokštamas ir tobulėjantis metai iš metų.

bereme duso kabina

9. Viešbutinis glamūras

Vau! Figaro šian, Figaro ten, kur bepasisuksi – visur glamūrinis spindesys. Viešbutinio glamūro vonios – dažnėjantis reiškinys naujuose interjero dizainų sprendimuose. Ir kodėl gi ne? Drąsu ir karšta.

Didelės erdvės ir šviesos iliuzija sukuriama per masyvius apšviestus veidrodžius. O jei jaučiatės ypač galantiškai, galite eiti dar toliau – išmarginti savo vonią zebriškais raštais.

vonia viesbucio stiliaus

10. Gėlių siena

Energijos ir energetikos – štai kokios injekcijos reikia mūsų gyvenimuose. Niekas nesuteikia tokio stipraus energinio užtaiso kaip floristinis sienų menas. Ši tendencija atsirado miegamajame, ir dabar, matome, persikėlė ir į vonios kambarį. Toks dizainas prapučia smegenis kiekvienam, nesvarbu, geriau ar blogiau veikia, tai priklauso nuo skonio, tačiau viena aišku – reginys pasiruošęs „iššsiurbti“ akis kiekvienam, įžengusiam į tokią vonią.

vonia su geliu dekoracija

11. Sterili vienspalvė gama

Švarus, sterilus dizainas vis dar karaliauja mados viršūnėje. Tų pačių atspalvių variacijos išgaunamos naudojant aptakiai poliruotas ir matines plyteles. Švarus, skandinaviškas stilius, skoningas blizgesys sukuriamas būtinai naudojant aukštos kokybės medžiagas.

vonia monochromine

12. Prabangių tonų medinės grindys

Taurių atspalvių tonuotos medinės grindys greičiausiai bus viena iš populiariausių mados krypčių vonios kambaryje 2014 metais, tikėtina, kad tendencija persikels ir į virtuvės erdvę. Šis interjero sprendimas ypač dera su ilgais stalviršiais, stačiakampio ar kvadrato formos plokštėmis. Rekomenduojama naudoti tuos pačius spalvinius tonus ir baldams, tuomet išgaunamas ypač darnus sąskambis.

vonia su tamsiomis grindimis

13. Kreiva ir vingiuota

Jeigu vonios kambario interjere kelerius metus dominavo tiesios linijos, tai kreivės ir užapvalinti kampai 2014 metais įsiveržė su trenksmu: lenktos linijos dominuoja visur, įskaitant sienas, vonią, kriaukles, veidrodžius, spintas ir dušo kabinas. Lenktos linijos ne tik padeda sukurti pusiausvyros jausmą, tačiau ankštose erdvėse gali padėti optimaliai išdėstyti ir baldus.

vonia su ovaliniais dizaino elementais

14. Atvira “šlapia” vonia (Wet Room)

Nors šis vonios tipas egzistuoja jau seniai, jis pakliūna į mūsų sąraša būtent dėl savo ilgaamžiškumo. “Šlapia” vonia yra išdėstyta taip, kad galėtum pliuškentis kaip įmanydamas. Čia dušo ir vonios kambario grindys yra beveik viename lygyje ir praktiškai niekas nebijo drėgmės.

slapias vonio kambarys

15. Marmurinės plokštės

Didelės marmuro plokštės unikalios tuom, kad nėra vienodų, todėl ir kiekviena vonia bus išskirtinė. Venecijos marmuro sienų grafika gali būti naudojama visose namų erdvėse, ne tik vonios kambaryje, ir kuo didesnė plokštė – tuo geriau, kad visa siena būtų nuklota natūralaus grožio, kuris atspindi milijoną metų paslėptus lobius.

vonia is marmuro

 

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment