≡ Menu

Interjero Dizaino Šedevrai iš Malkų: Sienos, Dekoras, Akcentai, net Baldai

dizainas is malku 3

Pasivaikščiojimas į malkinę ne visada būna malonus, ypač žiemą (dažniausiai nukenčia vargšės mūsų rankos, nušalusios iki raudonio). Nepaisant to, dizaineriai su architektais ir toliau naudoja neapdirbtą medieną interjere ir randa vis naujas originalias komponavimo variacijas. O kai kurie interjero dizaino virtuozai net perkelia tą „velnio neštą“ malkinę tiesiai į mūsų namų svetainę.

Kad estetiškai sukrautos malkos gali tapti interjero puošmena – ne naujiena. Tačiau mintis išbandyti pačiam kilo visai neseniai. Todėl šiemet pirmą kartą nusipirkau įvairių malkų „mix‘ą.“ Tiesą sakant pirkau net nežinodamas tiksliai ką darysiu, bet tiesiog negalėjau atsispirti natūraliam medienos grožiui. Originalūs žievės raštai, skirtingas jų degimas mane lyg užbūrė – kas galėjo pagalvoti, kad galima susižavėti tokiu paprastu ir banaliu daiktu kaip malka?

Kai vieną dieną prisinešiau skirtingos medienos malkų ir gražiai sukroviau jas prie židinio, vaizdu likau itin patenkintas. Malkos iškart sukūrė jaukią ir šiltą aplinką ir sugrąžino į vaikystės vaizdus pas močiutę kaimę, šildantis prie senovinio pečiaus. Visapusiškai pasiteisino idėja, kad tinkamose vietose malkos gali tapti nuostabiu interjero akcentu.

Kita vertus, vertinant iš praktinės pusės reikėtų nepamiršti, kad malkų laikymas gyvenamojoje aplinkoje gali turėti ir neigiamą aspektą. Jei oras name žiemos metu yra sausas, tuomet malkos teiks labai reikalingą drėgmę, tačiau jei namas mūrinis, blogai vėdinamas, tuomet malkos gali neigiamai įtakoti namo vidaus klimatą, kuris ir taip jau kenčia nuo žiemos metu padidėjusios vidinės drėgmės.

Dar vienas momentas, į ką reikėtų atkreipti dėmesį – malkų sandėliavimo kambaryje trukmė. Jeigu planuojate laikyti tas pačias malkas vienoje vietoje ilgai, tokiu atveju patartina būtų atsinešti šviežias (šlapias) malkas, kol jose dar neapsigyveno vabzdžiai ir voriukai.

Ir pabaigai, atiduodant duoklę darnios gyvensenos principams: malkos yra lengvai atsinaujinanti kuro medžiaga, tinkamai deginama išskiria nedidelį CO2, tačiau šios puikios savybės galioja tik vietinei, o ne kokiai egzotiškai medienai. Todėl renkantis tiekėją verta išsiaiškinti daugiau informacijos apie žaliavos lokaciją, ar perkate medieną iš atsakingai auginamų miškų.

Šios nuotraukos įrodo, kad malkos nėra tik paprasta žaliavos krūva, o gali praskaidrinti interjerą ir net sušildyti sielą. Todėl kviečiame jus patyrinėti kartu ir mėgautis naujais eksperimentais.

dizainas is malku 14

Baldas, kuriame laikomi vyno buteliai arba… malkos!

interjero dizainas is malku9

Kas sakė, kad čia gali gulėti tik knygos?

interjero dizainas is malku6

Sienos akcentas iš malkų ir tinko

skulptura is malku

Panaudojus senas vaisių dėžes iš malkų galima padaryti ir lentynas

malkine namuose

Malkas galima dažyti ir priderinti prie kitų interjero spalvų detalių

malkine namuose2

Tvarkingas malkų sudėjimas specialioje nišoje prie ugniakuro

interjero dizainas is malku2

Malkos sukrautos po laiptais

 

interjero dizainas is malku3

Gerai, čia jau darosi truputį ekzotiška…

 

interjeras is malku8

Po staliuku prie šviesios sienos

 

interjero dizainas is malku5
interjero apdaila is malku16

Malkų, šakų, konkorežių miksas apskritime

 

interjero apdaila is malku12
interjero apdaila is malku3

Kavos staliukas iš medžio kamieno

interjero dizainas is malku7 interjero dizainas is malku interjero apdaila is malku2 interjeras is malku10
interjero apdaila is malku

Jei namuose trūksta knygų 🙂

 

interjeras is malku9 interjeras is malku interjeras is malku5 interjeras is malku7 interjeras is malku3
interjeras is malku2

Štai taip harmoningai ir natūraliai malkos gali įsilieti į bendrą namų aplinką

dizainas is malku 23 dizainas is malku dizainas is malku 20 dizainas is malku 19 dizainas is malku 18 dizainas is malku 17 dizainas is malku 16 dizainas is malku 6 dizainas is malku 8 dizainas is malku 12 dizainas is malku 13 dizainas is malku 15 dizainas is malku 10 dizainas is malku 9 dizainas is malku 4 dizainas is malku 2 dizainas is malku 11 dizainas is malku 5 interjeras is malku4 interjero dizainas is malku4 interjero apdaila is malku dizainas
{ 0 comments… add one }

Leave a Comment