≡ Menu

Kaip Medituoja Turtuoliai… Prabangus Richard Branson Kurortas Kenijoje, Darniai Įsiliejęs į Aplinką

1

Richardo Bransono, vieno talentingiausio verslo guru pasaulyje, gyvenimas išnarstytas ir apkalbėtas išties gausiai. Praskleisime ir mes jo vieną mažiau viešą projektą…keliaujame į kiek mistišką vietą “mahali mzuri” – prabangią meditacijos stovyklą Kenijoje, Motorogi saugomos teritorijos draustinyje.

Žavi netradicinė stovyklos koncepcija. Ji įkurta Maasai Mara ekosistemoje, kas reiškia tvarių idėjų įgyvendinimą visuose stovyklos grandyse, pradedant konceptualiai pasirinkta vieta ir baigiant darnių santykių su aplinka plėtojimu. Stovykla įkurta bendradarbiaujant su kaimyninėmis bendruomenėmis. Joje samdomi tik vietos darbuotojai, jie nuolat edukuojami, o visos medžiagos atkeliauja tik iš aplinkinio regiono. Siekiant riboti turizmo srautus, šiame kurorte vienu metu sutalpinami tik 24 svečiai.

4 6 7 11

Svečiams čia gera… laisvu nuo meditacijų laiku jiems parengta ir poilsinė programa, kurios ašis – bekraštis panoraminis baseinas su SPA procedūromis, o taip pat ir du kartus per parą vykstantys žaidimai ir turistiniai pasivaikščiojimai bei ekskursijos į vietos kaimus.

Dvylika palapinių stiliaus apartamentų stūkso ant kalno viršūnės, kurių kiekviena turi didelę terasą su vaizdu į tolumoje besidriekiančias lygumas ir slėnius. Kiekvieną individualų būstą sudaro patogi poilsio erdvė ir erdvus miegamasis su vonios kambariu. Architektai lengvas būsto konstrukcijas pritaikė prie vietos klimato ir reljefo, sukurdami lenktus stogelius apartamentams, kurie vizualiai įsilieja į aplinką.

Originaliame dizaine – ir duoklė tradiciniams regiono architektūros elementams. Natūralumas išreikštas ir interjero dizaine, kuriame jaukiai groja bambuko šviestuvai, pinto krepšio formos lempos ir mediniai baldai.

10 9 5 2
{ 0 comments… add one }

Leave a Comment